Nisan Ayında Yatması Bekleniyordu: Emeklilerin Bayram İkramiyeleri O Tarihe Çekilecek

2018 yılında emeklilere yılda iki kez ödenmeye başlanan bayram ikramiyeleri, bu yıl 3 bin TL’ye yükseltilmişti.

Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile emeklilerin bayram ikramiyeleri resmiyet kazanırken, geçtiğimiz yıl yapılan ödeme takvimi nedeniyle bu yıl 3 bin liralık ikramiyelerin 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatması bekleniyordu.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNE SEÇİM AYARI

Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yürütülen çalışmalar sonucunda emekli ikramiyelerinin seçimden önce hesaplara aktarılmasına yönelik bir çalışma yürütüldüğü ortaya çıktı.

Kulislerde konuşulan bilgilere göre, milyonlarca emekliye yeni yılda beklediği zam oranını veremeyen iktidar, seçimlerden önce emeklilerin öfkesini bir nebze olsun dindirmek için sandığa gidilmeden önce ikramiye ödemelerini tamamlamak istiyor.

3 BİN TL İKRAMİYELER O TARİHTE HESAPLARA YATACAK

Bu doğrultuda, geçen yıl yapılan uygulamalara bakılarak Ramazan Bayramı için 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatması beklenen 3 bin TL’lik ödemeler için muhtemel yeni tarih 25-29 Mart olarak belirlendi.

Henüz resmi bir açıklama yapılmazken, ilerleyen günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ödeme takvimine ilişkin kesin tarihleri açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x